PickBall U16: a Veszprémet legyőzve nyert a Pick Szeged

Az U16-os korosztályban hat csapat mérkőzött meg egymással, amelyet végül a Pick Szeged zárt sikerrel. Negyedszer rendeztük, harmadszor nyertük meg a PickBall utánpótlás tornasorozatot.

A Kikinda (20–11) és a KSI Kézilabda Akadémia (26–12) csoportbeli legyőzése után a csoportelső Pick Szeged a PickBall utánpótlástorna fináléjában a Telekom Veszprémmel találkozott. A döntő első félideje kiélezett játékot hozott, a szünetre 10–9-es szegedi előnnyel mentek a felek. A második játékrészben folyamatosan nyílt az olló a két együttes között. A Veszprém támadásban és védekezésben egyaránt alulteljesített önmagához képest, így Mandl Gábor tanítványai fegyelmezetten kézilabdázva 23–16-re győztek.

A torna legjobb kapusa Marczika Barnabás (Pick Szeged), a legjobb játékos Szuharev Lev (Telekom Veszprém), a gólkirály Darko Ivancevic (Somborelektro) lett.

A PickBall utánpótlástorna-sorozatunknak 2017 tavaszán négy állomása volt. Az U10-es, U13-as és U16-os kiírást a Pick Szeged csapatai, míg az U11-es korosztályt a Kecskeméti Sportiskola nyerte meg, míg a mieink a harmadik helyen végeztek. Az U10-ben két együttesünk is versenybe szállt, Bucsányi Ibolya tanítványai aranyérmesek lettek, míg a másik csapat a hatodik pozícióban végzett.