Bravúros PICK Szeged U21-es győzelem

Bravúros győzelmet aratott a PICK Szeged U21-es csapata az NB I/B-s bajnokságban. A #kiskékek a Vecsés otthonában nyertek.

Remek győzelmet könyvelhetett el az NB I/B 5. fordulójában a PICK Szeged U21. A #kiskékek idegenben,  a veretlen Vecsés otthonában léptek pályára. A hazaiak soraiban több rutinos játékos is szerepet kapott, többek között a PICK Szegeddel EHF-kupagyőztes Czina József is. Az első félidő után még a Pest megyei együttes vezetett, a második félidőben azonban olyan hajrát mutattunk be, ami győzelemre vezetett. A 49. percben még 27-23 volt a Vecsésnek, az 55. percben Gazsó Péter révén egyenlítettünk, majd harminc másodperc múlva Szűcs Balázs gólja után már mi vezettünk. Ezután már nem adtuk ki az előnyt a kezünkből, fontos két bajnoki pontot szereztünk.

Az I. osztályú utánpótlás-bajnokságban a PICK Szeged U20 is izgalmas találkozót vívott a Fradi ellen. Ezen a meccsen is komoly hajrát mutattunk be, így fordítottunk, és 30-28-ra diadalmaskodtunk. A PICK Szeged U18 és U16 viszont vereséget szenvedett.

A PICK Szeged U21 legközelebb október 8-án (szombat) 16 órakor a Kecskemét ellen játszik rangadót a PICK Arénában, a Ludányi Márton sportcsarnokban. A meccs megtekintése ingyenes.

Vecsés SE-PICK Szeged U21 31-33 (14-13)
NB I/B, 5. forduló, Vecsés, 120 néző. Vezette: Haskó, Natkai.
PICK Szeged U21: Lakatos, Krivokapic (kapus), Szepesi 4, Gazsó 3, Varga M. 5, Fekete G. 1, Radvánszki 3, Ludmán 1, Tusjak 1, Rea 2, Tisza 1, Hegedűs 1, Gárgyán, Szabó Á. 4, Molnár R. 1, Szűcs B. 6. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.

PICK Szeged U20-Ferencvárosi TC 30-28 (13-17)
Fiú U20, I. osztály, Kelet, 5. forduló, Szeged, PICK Aréna, Ludányi Márton sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Czoldán, Fazekas.
PICK Szeged U20: Koncz, Fazekas, Farkas (kapusok), Furka 1, Hachbold 4, Gazsó 9, Nagy B., Német, Sajben, Járó 4, Kiss-Horváth, Kucsera 1, Losonczy 3, Nagy G. 2, Balogh 6, Szenes. Vezetőedző: Szabó Levente.

PICK Szeged U18-Ferencvárosi TC 28-33 (13-18)
PICK Szeged U18: Áncsán, Tot (kapusok), Fogas, Balog 2, Traore 2, Herbert 5, Janecskó 6, Szélpál, Fazekas 3, Csupor 1, Szőnyi 2, Bakos 1, Kis 3, Nagy B. 3, Magyar. Vezetőedző: Jámbor Viktor.

PICK Szeged U16-Ferencvárosi TC 21-26 (11-15)
Fiú U16, I. osztály, 5. forduló, Szeged, Etelka sori tornacsarnok, 50 néző. Vezette: Kovács, Papp.
PICK Szeged U16: Oltványi, Orosz (kapusok), Csurkó 3, Ábrahám 2, Boros, Császár 1, Koczkás, Kocsis, Kószó 4, Kovács M., Matic 1, Mátó, Nagy E., Palkó 7, Vágvölgyi Sz. 2, Varga L. 1. Vezetőedző: Vladan Jordovics.