III. PickBall Extra Kupa: a Celje felőrölte a Vojvodinát

Szoros első félidő után a szlovén támadások felőrölték a szerb védelmet, így a B csoport első fordulójában a Celje 23–18-ra legyőzte a Vojvodinát a 2003-as korosztályban, az újszegedi sportcsarnokban.

RK Celje PL (szlovén) – RK Vojvodina (szerb) 23–18 (13–12)

Fiú kézilabda, III. PickBall Extra Kupa, A csoport, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Kiss O., Paska.

Gólszerzők: Janc 10, Seneganik 5,Dobrkovic 2, Divjak 2, Ravnak 2, Hren 1, Gregori 1, ill. Tasics 5, Fat 4, Masics 3, Rogan 2, Rudics 2, Rancics 1, Abramovics 1.

Mindkét együttes masszívan védekezte végig az első félidőt, ebből adódóan egygólosnál nagyobb különbséget mindössze kétszer mutatott az eredményjelző a szlovénok javára. Egy időn túli szabaddobásból egyenlíthetett volna a Vojvodina, de a Celje-kapus bravúrjának köszönhetően 13–12-vel ért véget az első játékrész.

A második félidő első öt percében hat szlovén találatra mindössze egy szerb válasz érkezett, így komoly előnyre tett szert a pályaválasztó (19–13) együttes, amely végig kitartott.

A Csonka-tornateremben a Celje–Ferencváros mérkőzést a magyar csapat nyerte meg 20–19-re a 2005-ös korosztályban.