Legyőzte a PICK SZEGED U14 a listavezetőt

Hazai pályán, az újszegedi sportcsarnokban lépett pályára a PICK SZEGED U14-es csapata. Balda Ákos együttese a rájátszásban két meccset játszott. Egy győzelem és egy vereség volt a mérleg. A #kisKékek legyőzték az addig veretlen és listavezető Kézilabda UP Bidwonder együttesét.

Kézilabda UP Bidwonder-PICK SZEGED 21-22 (10-11)
Fiú gyermekbajnokság, U14, I. osztály, rájátszás, Felsőház (1-6. helyért), újszegedi sportcsarnok.
PICK SZEGED: Kovács, Beslity (kapusok), Herbert, Dudás 1, Szöllősy 2, Pácza 3, Szőnyi 1, Janecskó 5, Nagy, Csupor 4, Bakó 4, Csengeri 1, Kiss, Kucsera. Vezetőedző: Balda Ákos.

Végig szoros csata zajlott a pályán, egyszer mi, egyszer az ellenfelünk vezetett. Ez jellemző volt a meccsünkre. 19-19 után sikerült két góllal meglépnünk, amelyből egyet megtartottunk, így 22-21-re nyertünk. A győzelem értékét emeli, hogy az addig veretlen és listavezetőt vertük meg.

Békés-PICK SZEGED 26-24 (12-10)
PICK SZEGED: Áncsán, Kovács (kapusok), Herbert 1, Dudás, Nyíri 3, Szögi 3, Szőnyi 1, Janecskó 2, Csupor 3, Molnár, Bakó 5, Csengeri 1, Miklós 3, Kucsera 2. Vezetőedző: Balda Ákos.

Az első félidőben 1-2 góllal vezetett a Békés, így szoros volt a csata. A második játékrészben nem találtuk a ritmust, a 30. percben 21-14 volt a javukra. Hatalmas hajrát nyitottunk, 28 másodperccel a meccs vége előtt 25-24-re feljöttünk. Ellenfelünk nem hibázott, újabb gólt szerzett, így 26-24-re legyőzött bennünket.

Balda Ákos: - A Békés ellen nagyon jó mérkőzést játszottunk, de rengeteg ziccert és két hétméterest hagytunk ki, ami miatt nem tudtunk nyerni... A Kézilabda Utánpótlás ellen végig extázisban játszottunk a 2×20perc alatt. Megmutatták a fiúk, hogy bárkit le tudnak győzni. Ismét bebizonyították, hogy egymásért küzdve mindenki ellen van esélyünk. Gratulálok a győzelemhez!

A rájátszás állása: 1. Kézilabda Utánpótlás 8, 2. Simontornya 8, 3. Éles KISE 6, 4. PICK SZEGED 4, 5. Békés 4, 6. Tatabánya 0.

Legközelebb március 22-én Békésen lépünk pályára.