Megnyerte az U14-es PickBallt a PICK SZEGED

Nagyszerű játékkal, veretlenül megnyerte a PickBall-kupát a PICK SZEGED U14-es csapata. Vastaps volt a fiúk jutalma.

„Szép volt fiúk!” – zengte a lelátó vasárnap délután a Csonka gimnáziumban, az U14-es csapatok PickBall-kupáján. Balda Ákos együttese veretlenül szerezte meg az elsőséget, mindhárom meccsét megnyerte.

Nyitásként simán vertük a Kecskemét együttesét, 7-6-ig volt szoros, ekkor robbantottunk, és a végén magabiztosan 35-16-ra (gólszerzőink: Német 7, Bakó 6, Nagy 4, Dudás 3, Herbert 3, Szőnyi 3, Csikkel 2, Csupor 2, Kucsera 2, Miklós 2, Nyíri) nyertünk.

A második meccsen a vajdasági Vojvodina ellen csatáztunk. Ezen a találkozón sem volt kérdéses a győzelmünk, újabb magabiztos sikert könyvelhettünk el. 32-17-re (Gólszerzőink: Janecskó 7, Német 4, Bakó 4, Csengeri 4, Kiss 4, Nyíri 2, Kucsera 2, Nagy 2, Szőllősy, Szőnyi, Szögi) vertük a szerbeket.

Jött immár a PickBall-kupán a második Szeged-Veszprém rangadó. Mi szereztünk vezetést, 3-2-ig nálunk volt az előny. Ezután fordított ellenfelünk, sőt, fokozatosan növelte az előnyét, 20 perc után 18-12-re vezetett. Nagy hajrába kezdtünk, a 27. percben már 2 volt a különbség, 20-18 kapaszkodtunk vissza. A 31. percben egyenlítettünk, a 34. percben pedig már Mi vezettünk, 24-23. A Veszprém nem adta fel, 26-25-re már ők vezettek. Fokozódott az izgalom. Német Márk zsinórban három gólt jegyzett, így már 28-26 volt nekünk. A végjátékot még úgyis jól bírtuk, hogy emberhátrányba kerültünk, így 30-27-re (gólszerzőink: Német 9, Bakó 6, Szőnyi 5, Nagy 3, Kiss 2, Csupor 2, Herbert, Pácza) nyertünk, miénk lett a PickBall-kupa. Nagyszerű hangulatban fejeződött be a viadal, mindenki nagyon boldog volt.

PickBall-kupa U14 eredményei: Kecskemét-PICK SZEGED 16-35, Telekom Veszprém-Vojvodina 26-18, Vojvodina-PICK SZEGED 17-32, Kecskemét-Telekom Veszprém 19-35, Vojvodina-Kecskemét 22-25, PICK SZEGED-Telekom Veszprém 30-27.

A PickBall-kupa végeredménye: 1. PICK SZEGED (Áncsán Barnabás, Bakó Bálint, Csikkel Roland, Dudás Zsombor, Kucsera Máté, Szőllősy Tamás, Herbert Benedek, Nyíri Márk, Szőnyi Zalán, Kovács Bence, Csupor Albert, Nagy Botond, Német Márk, Janecskó Alex, Csengeri Botond, Kiss Levente, Pácza Dániel, Szögi Erik, Miklós Csongor Márton. Edző: Balda Ákos), 2. Telekom Veszprém, 3. Kecskemét, 4. Vojvodina.

A legjobb játékos: Apró Botond (Telekom Veszprém). A legjobb kapus: Borbély Bálint (Kecskeméti Sportiskola). Gólkirály: Német Márk (PICK SZEGED)

Főtámogató: Decathlon.
Támogatók: Pick Szeged Zrt., Pizza Monster, délmagyar.hu, Rádió88, VTV Szeged, szegedma.hu.