Fontos győzelemmel kezdtük a rájátszás

PICK Szeged U21-Pécsi VSE 29-19 (15-10)
NB I/B, Alsóház, 11. forduló, újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Győr, Hadas.
PICK Szeged U21: Nagy T. 1 – Szilágyi 3, Lőrincz 4/2, Fekete 1, Ludmán 1, Molnár 2, Varga K. 5. Csere: Kovács Á. 1, Hegedűs, Koszorus 1, Szepesi 1, Radvánszki 2, Csiki 5, Tusjak 2, Gazsó 1. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.

Nagy Tibi védésével indult a meccs, majd mi szereztünk vezetést. Az első tíz percben szoros volt az eredmény, azonban feljavult a védekezésünk, így egyre több labdát szereztünk, a gyors támadásokat pedig pontosan fejeztük be. A 17. percben 10-5 volt a javunkra. Ez az 5 gólos vezetés megmaradt a félidőre is: 15-10.

Szilágyi Benjámin – Ludmán Marci parádésan indított – gólja nyitotta a második játékrészt. A 38. Nagy Tibi is gólt szerzett, ekkor 18-12 volt a javunkra. A 43. percben Csiki Ricsi előbb a szélről, majd ziccerből volt eredményes: 21-14. Megúsztunk egy kettős emberhátrányt is, így tíz perccel a vége előtt 23-15 volt a javunkra. Radvánszki Zsolt szombaton élete első NB I-es meccsét játszotta, ami remek hatással volt rá, előbb átlövésből, majd beállóból volt eredményes. A hajrá a miénk volt, még rátettünk egy lapáttal, így a végén magabiztos, fölényes és fontos győzelemmel indítottuk a rájátszást: 29-19.