Fontos siker a Vecsés ellen

Végig vezetve, fontos győzelmet aratott a PICK Szeged U21 az NB I/B-s férfi kézilabda bajnokságban. A #kiskékek 34-28-ra nyertek hazai pályán a Vecsés ellen.

PICK Szeged U21-Vecsési SE 34-28 (14-11)
NB I/B, Keleti csoport, 14. forduló, újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Hornyik, Zörgő.
PICK Szeged U21: Lakatos – Szilágyi 7/4, Lőrincz 6, Fekete G., Ludmán 3, Szepesi, Koszorus 4. Csere: Krivokapic (kapus), Tusjak, Molnár 4, Gazsó 2, Kovács Á. 6, Gárgyán, Csíki, Varga K. 2. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.

Jól kezdtük a meccset. A kapitány, Lőrincz Marcell góljaival 2-0-ra léptünk el. Tartottuk az előnyünket, a vendégek többször egyenlítettek, de mindig nálunk volt a vezetés. Kézben tartottuk az irányítást, jött egy remek hajrá, így a félidőben 14-11 volt a javunkra.

Jól kezdtük a második játékrészt. Luka Krivokapic kiválóan védett, elől pedig jöttek a gólok, így fokzatosan növeltük az előnyünket. Tíz perccel a vége előtt 27-21 állt az újszegedi sportcsarnok eredményjelzőjén. A hajrában okosan tartottuk a vezetést, minden vendég találatra volt válaszunk, így a végén fontos 2 pontot szereztünk, 34-28-ra nyertünk.

Legközelebb pénteken 18 órakor a Cegléd otthonában lépünk pályára.

A bajnokság állása: 1. Orosháza 22, 2. Békés 17, 3. Salgótarján 17, 4. PICK Szeged U21 16, 5. Ózd 14, 6. Mezőkövesd 13, 7. Cegléd 12, 8. DEAC 10, 9. FTC U21 10, 10. Vecsés 9.