III. PickBall Extra Kupa: mindkét csapatunk megnyerte második meccsét, így elődöntős

Tükörsima sikerrel begyűjtöttük második győzelmünket a csoportkörben, így hibátlan mérleggel jutottunk be a holnap délelőtti elődöntőbe a serdülő korosztályban.

PICK SZEGED – PGE Vive Kielce 41–27 (20–14)

Gólszerzők: Szilágyi 7, Csókás 6, Pintér 5, Budai 5, Tusjak 4, Kozma 3, Hegedűs 3, Császár 3, Jakovljevics 3, Fekete 1, Vojnár P. 1, ill. Wasiak 12, Barucha 2, Jurasik 2, Lubczynski 2, Osman 2, Rozowicz 2, Wisniewski 2, Winiarski 1, Mendowski 1, Szemraj 1.

Az első percekben összeszedett kétgólos hátrányt gyorsan ledolgozta a Goór-csapat, a 8. percben már 8–4 állt az eredményjelzőn a javunkra. A 14. minutumban még feljöttek a lengyelek 11–10-re, azt követően viszont folyamatosan növeltük előnyünket, a szünetre 20–14-gyel mehettünk.

A második félidőben tovább nőtt a pályán a szegedi dominancia, ennek köszönhetően a csapatok közti különbség is. Szilágyi Benjaminék rengeteg lerohanást vezényeltek sikeresen, így végül 41–27-re legyőztük a Kielcét és az első helyen bejutottunk az elődöntőbe.

A Csonka tornateremben U15-ös csapatunk a Vojvodina ellen 26–9-re győzött, így a serdülőkhöz hasonlóan ők is hibátlan mérleggel jutottak be a holnapi elődöntőbe.