MOL-Pick Szeged U20: majdnem csodát tettek

Az NB I/B második fordulójában a MOL-Pick Szeged U20 már nyolc góllal is vezetett a bajnokaspiráns Békés-Drén KC ellen hazai pályán, végül a vendégek nyertek 30-29-re.

MOL-Pick Szeged U20 – Békés-Drén KC 29–30 (15–9)
Férfi kézilabda NB I/B, 2. forduló. Szeged, Etelka sor, 100 néző. Vezette: Horváth Z., Simó.

Szabó Levente, a MOL-Pick Szeged U20 edzője: – Az esélytelenek nyugalmával kezdtük meg a mérkőzést. A Békés fel szeretne jutni az NB I-ben, ehhez mérten erős kerettel rendelkezik. Két hete játszottunk ellenük edzőmeccset, akkor tizenhat gólos vereséget szenvedtünk. A bajnoki találkozónkon a fejlődés volt a célunk. Az első félidőben lekézilabdáztuk őket, folyamatosan hat-hét góllal vezettünk, mindenki hozzátette a mérkőzéshez a maga extrateljesítményét. A 40. percig tartott a lendületünk, 21–13 után elfáradtunk. A védekezésünkben rendszerint elszámoltuk magunkat, így gyorsan fel tudott zárkózni a Békés. Az 59. percben hétméterest hibáztunk, míg a vendégek majdhogynem egyszer vezettek a meccsen, de a szemszögükből a legjobbkor. Nagyon szomorúak voltunk az összecsapás után, de majdnem csodát tettünk. Ebből a mérkőzésből építkezhetünk tovább, dolgozunk, hogy kiharcoljuk a bent maradást.

A bajnokság harmadik fordulójában október 1-jén, vasárnap 18 órakor Debrecenben lép pályára a MOL-Pick Szeged U20.