III. PickBall Extra Kupa: újabb drámai végjátékot veszítettek el serdülőink

Serdülőcsapatunk szinte végig uralta a bronzmérkőzést, amelyet az utolsó három percben kétgólos előnyről veszített el 30–29-re a bosnyák Lokomotiva Brcko ellen.

PICK SZEGED – Lokomotiva Brcko 29–30 (15–15)

Gólszerzők: Pintér 6, Hegedűs 6, Tusjak 4, Szilágyi 4, Budai 3, Császár 1, Kozma 2, Fekete 1, Vojnár P. 1, Vojnár D. 1, ill. Dordevics 12, Simics 8, Voloder 4, Letics 3, Lucics 2, Klopics 1.

Az első félidőben Pópity Bence, a másodikban Hüvös László védett kiegyensúlyozottan. Először a döntetlenhez, majd a kétgólos vezetéshez volt óriási szükség a védésekre. A bosnyákok legjobbjával Luka Dordeviccsel rendszerint nem bírtak el Goór Róbert tanítványai, így a remekül játszó irányító tizenkétszer betalált, valamint több asszisztot is jegyzett. A 47. percben Szilágyi Benjamin sikeres hétméterese után már 29–27 állt az eredményjelzőn, a bronzmeccset viszont ötven minutumnyi játékot követően 30–29-es Brcko-sikerrel fújták le a játékvezetők dráma végjátékot követően.

Cikk: Becsei Dávid

Fotó: Faragó Imre