Győzelem a PICK Aréna premieren

OTP Bank - PICK Szeged U18-Ferencvárosi TC  29-28 (17-15)
U18, I. osztály, Kelet, 15. forduló, PICK Aréna, dr. Bérczi Mihály sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
OTP Bank - PICK Szeged U18: Orosz – Pogonyi 2, Traore 7, Janecskó 5, Kószó 4, Vlcskó 4, Varga L. 2. Csere: Tóth Mélykúti (kapus), Balog, Kugelmann, Fejes-Kovács 1, Vágvölgyi Sz., Fazekas, Répás 3,Szélpál 1.  Vezetőedző: Balda Ákos.

Történelmi pillanatok. A PICK Aréna történetének első utánpótlás bajnoki mérkőzését játszotta U18-as csapatunk. A #kiskékek ellenfele a Ferencváros volt a Keleti csoport 15. fordulójában. A zöld-fehérek szereztek vezetést, azonban gyorsan fordítottunk, a 7. percben már 5-2-re vezettünk. Beállóban Kószó Lázár remekelt, így sikerült 8-4-re meglépnünk. A 18. percben Traore Marcell bombája után már 12-7 állt az Aréna eredményjelzőjén. Időt is kért a Fradi. Ez jót tett a vendégeknek, hiszen az első félidő végére közelebb kapaszkodtak. Nem kezdük jól a második harminc percet, a fővárosiak előbb egyenlítettek, majd átvették a vezetést. Szerencsére összekaptuk magunkat, így tíz perccel a vége előtt már nálunk volt a vezetés. Nem mindennapi izgalmakat hozott a hajrá, amiből mi jöttünk ki győztesen, Vlcskó Bálint góljai végül győzelmet értek, 29-28-ra nyertünk az FTC ellen.